ul. Noskowskiego 2

Zadzwoń do nas

stokrotkajel@gmail.com

Dla rodzica

Oferta przedszkola uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka dostosowany do wieku i indywidualnych potrzeb – intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Naszym celem jest wychowanie ludzi przedsiębiorczych, śmiałych, dobrze radzących sobie w życiu i czujących się dobrze we współczesnym świecie, mających dobry kontakt z otoczeniem, rówieśnikami jak i z samym sobą.

Budzimy wiarę dziecka we własne siły i możliwości, zachęcając do pokonywania trudności, kształtujemy wyobraźnię, chwalimy nawet za drobne osiągnięcia, nie krytykujemy, nie porównujemy, nie wprowadzamy niezdrowej rywalizacji. Uczymy koleżeństwa, zasad higieny i kulturalnego zachowania.

Podstawową aktywnością dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa, a nauka odbywa się głównie przez zabawę. Czas spędzany w przedszkolu wypełnia uśmiech i ruch, który jest podstawową potrzebą dzieci i jest im niezbędny do prawidłowego rozwoju. Obok zabaw swobodnych tydzień w przedszkolu wypełniają zajęcia prowadzone zarówno przez nauczycieli wychowania przedszkolnego, jak i przez specjalistów z różnych dziedzin.
Otwartość na świat to również budowanie świadomości siebie jako odrębnej jednostki, poznawanie swoich cech, umiejętności oraz sposobów wyrażania swojej osoby. Jest to również budowanie siebie jako jednostki społecznej, żyjącej w grupie.

W przedszkolu prowadzone są dodatkowe zajęcia ze specjalistami z wielu dziedzin, które mają wpływ na wszechstronny rozwój dzieci.
Są to zajęcia: z języka angielskiego – który to język jest również wpleciony w codzienne zajęcia, zajęcia teatralne – prowadzone przez zawodowego aktora,
rytmika – podczas której uwrażliwia się na dźwięki, poczucie rytmu i estetykę poruszania się,
zajęcia z gliną – kiedy ćwiczymy motorykę małą
zajęcia taneczne – prowadzone przez instruktora-nauczyciela tańca
religia – na tych zajęciach dzieci poprzez radosny taniec, śpiew i inscenizacje poznają jak dobry jest Pan Bóg.

Dzieci również uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Systematyczne koncerty umuzykalniające prowadzone przez Filharmonię Dolnośląską oraz Agencję Artystyczną. Dzieci mają możliwość wysłuchania utworów z przebogatego repertuaru muzyki klasycznej (i nie tylko), zapoznają się kolejno z instrumentami znanymi im ze sceny filharmonii oraz doświadczają jak przeżywać muzykę, jak ją odbierać, jak może ona na nas wpływać.
Wysiłek i praca włożona w rozwijanie wrażliwości na świat muzyki i sztuki nie pozostaje bez echa. Dzieci chętnie uczestniczą w występach, pokazach, przedstawieniach, nagraniach, przeglądach i konkursach, odnosząc na nich również sukcesy, dające im satysfakcję i budujące poczucie wartości oraz zadowolenia. Wizyty w Zdrojowym Tatrze Animacji stają się bogatsze i ciekawsze ponieważ dzieci wdrożone są w magię teatru.
Obok sukcesów na polu sztuki, równie ważne i motywujące są te zdobyte w rywalizacji sportowej. Przygotowania do Olimpiady Malucha to codzienna gimnastyka, poprawiająca formę i sprawność fizyczną oraz różnorodne ćwiczenia, w miarę możliwości wykonywane na świeżym powietrzu, wszechstronnie rozwijające i pobudzające do aktywności ruchowej.
Wrażliwość na świat przyrody jest cechą naturalną, którą warto pielęgnować w dzieciach. Kontakt ze światem zwierząt posiada nieocenione walory terapeutyczne. We współpracy z Karkonoskim Stowarzyszeniem Owczarka Niemieckiego mamy możliwość uczyć dzieci bezpiecznego obcowania ze zwierzętami, odpowiedzialnego i troskliwego zajmowania się nimi.

Niewątpliwie na rodzinną atmosferę panującą w przedszkolu wpływają relacje zarówno pomiędzy dziećmi, jak i pomiędzy dziećmi i kadrą. Dbać o nią pomaga autorski program naszego przedszkola w ramach którego 13. dnia każdego miesiąca obchodzony jest  Dzień Dobrego Słowa. W tym dniu szczególnie dbamy o to, alby każdy doświadczył życzliwości i dobra. Przygotowywane przez dzieci drobne upominki z dobrym słowem, motywacyjnym cytatem, wręczane są np. pracownikom przedszkola, dzieciom z pozostałych grup, zanoszone do domów i wręczane domownikom, przekazywane w czasie spaceru napotkanym sąsiadom.

O stan naszego zdrowia dbamy poprzez codzienne spacery, kontakt z przyrodą. Jednak dbanie o zdrowe nie jest możliwe bez prawidłowo zbilansowanej diety. Budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych to jedna z podstawowych form dbania o dobre zdrowie naszych podopiecznych. Przyświeca nam hasło: „smacznie – zdrowo – kolorowo”. Posiłki są przygotowywane w dobrze wyposażonej kuchni przedszkolnej, z produktów świeżych, od podstaw. Do śniadania codziennie podawane są świeże owoce, warzywa, dzieci mają stały dostęp do wody. Posiłki podawane w atrakcyjnej formie, łatwej do zaakceptowania przez dzieci, a jednocześnie odpowiednio zbilansowane.
Jadłospisy tworzone są w oparciu o najnowsze wytyczne dotyczące konstruowania jadłospisów w placówkach opieki dziennej.

Wyjątkowym podsumowaniem całorocznej pracy jest program artystyczny przedstawiony rodzicom, dziadkom, bliskim oraz społeczności lokalnej podczas Festynu Rodzinnego –  jest to forma świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Odbywa się on każdego roku na początku czerwca. Obok występów, dzieci przy wsparciu nauczycieli przygotowują upominki dla mamy i taty. Pracownicy przygotowują poczęstunek – grochówka, kiełbaski z chlebem. Zwyczajowo chętni rodzice przygotowują wypieki na kiermasz ciast. Jest to dzień wspólnego świętowania i integracji ze środowiskiem lokalnym.

Zgody

Kliknij aby pobrać

MASZ PYTANIA BĄDŹ WĄTPLIWOŚCI?